Modely vozidel a staveb

Kromě stavby kolejišť se přirozeně věnujeme také stavbě modelů, budov a dalších doplňků pro modelovou železnici. Stavíme z plastů, kovu, papíru, dřeva a dalších dostupných materiálů. Stručná část našich aktivit bude představena zde, mnohé najdete také v galerii a většinu z nich doporučujeme shlédnout na některé z našich akcí.

Motorová lokomotiva řady T466.7 – cca 40%

DSC_5865

Stavba motorové lokomotivy řady T466.0 probíhá postupně od června 2015. V současné době je postupně dokončováno primární sestavení leptané stavebnice (produkce lepty Cekul), pojezd (Pleticha) je připraven na dosazení. Model čeká dále osazení osvětlení a nástřik základovou barvou – o finálním barevném schématu zatím nebylo rozhodnuto.

Nákladní vůz Uacs/Raj – 100 %

Model nákladního vozu Uacs/Raj v provedení cementáren a vápenek Mokrá vznikl ze stavebnice firmy Bramos za použití obtisků od Jirana a leptaných doplňků firmy Detail. Pro patinaci byla použita kombinace olejových barev, pigmentů a především patinovacích barev firmy Lifecolor. Na doprovodném snímku se vůz představuje vedle továrně vyráběného modelu.

12028816_1007497059301343_2666488595850321772_o

Stavědlo (Igra model cup) – 100 %

Budova stavědla ve velikosti H0 vznikla pro modelářskou soutěž firmy Igra Model. Stavebnice byla mírně upravena, dřevěné prvky byly patinovány barvami Lifecolor, znázornění se dočkal také interér a malá část okolní krajiny. Budova bude posléze použita na velkém segmentovém kolejišti u zhlaví některé ze dvou uzlových stanic.

DSC_7648

Vozy řady Taes, patinace – 100 %

Dvojice nákladních vozů řady Taes doplňuje nyní již rozsáhlý park nákladních vozů. Jedná se o tovární produkci firmy MTB, patinovanou za pomocí olejových barev, práškových pigmentů firem Draco a Agama a rovněž byly použity patinovací barvy Lifecolor.

DSC_3219

Výtopna Zwettl – 30 %

Model výtopny o dvou stáních ze stanice Zwettl pochází z produkce laser-cut stavebnic od firmy Igra. Původní vzhled bočních stěn byl pozměněn ztmavením hrázdění, dřevěné prvky byly napatinovány barvami Lifecolor. V současné době probíhá před finálním osazením krovů do interiéru zavádění diodového osvětlení.

DSC_9411