Školní rok 2018/2019 – II.pololetí

Druhé pololetí školního roku 2018/2019 pro nás připravilo hned několik zajímavých momentů. Jedním z nich byla návštěva štábu pořadu „POZOR VLAK!“ v naší klubovně, kde proběhlo 15. února 2019 natáčení reportáže o tvorbě a úpravě železničních modelů. Na natáčení samotné plynule navázala další z víkendových akcí pro členy klubu, která byla tentokrát zaměřena na dokončování zimního kolejiště a hrubou stavbu modulů v měřítku H0.

DSC_0223

Stejně jako v uplynulých letech, i letos byla hlavní akcí klubu tradiční březnová výstava, pořádaná ve spolupráci s SVČ Ostrava-Zábřeh ve dnech 24. a 25. března 2019. Našimi hosty byli i tentokrát modeláři z Mohelnice a Karviné, které nově doplňovali také kolegové z Polska. Velkým lákadlem byla rovněž rozšířená expozice modelů zahradní železnice, nechyběl ani prodej modelů a doplňků pro modelovou železnici, Sičova drobná železnice a další doprovodný program pro větší i menší návštěvníky. Tradičně byl pak velký zájem o ukázky 3D tisku, který probíhal přímo ve výstavních prostorách.

DSC_1210

Následující měsíce byly především ve znamení modelářských prací na vozidlech v měřítku H0 a práci na druhém „retro“ kolejišti v měřítku TT. Postupně se podařilo digitalizovat několik lokomotiv řady 751 a 752, došlo také k získání plně digitálního modelu populárního motorového vozu M152.0. U „retro“ panelu byl postupně dokončen krajinný základ a část budov, další práce pak budou postupovat během podzimu. V květnu pak do naší klubovny putovala první část dokončeného modulového kolejiště – plně digitálně ovládaná tříkolejná koncová stanice.

Na konci školního roku nás pak čekala účast na dvou akcích – první akci představoval Igra model cup, pořádaný společně s modulovým setkáním Igrava ve Znojmě dne 8. června 2019. Na něm jsme vystavovali upravené vozy Bai a Da, které se dočkaly následně od poroty ocenění. Druhou byly Czech Raildays, které se uskutečnily v Ostravě ve dnech 11. – 13. června 2019 a KŽM Ostrava zde prezentovalo své úzkorozchodné kolejiště. Navzdory rozmarům počasí se podařilo akci bez větších problémů zvládnout.

DSC_2221

Volný čas o prázdninách jsme pak využili k brigádě na Čiernohronské železnici, která se protáhla pro část členů od poloviny července do poloviny srpna. Další akci zde pro naše mladší členy plánujeme na podzimní prázdniny ve školním roce 2019/2020.